Дортмунд премина с лекота през Майнц (видео)

Борусия (Дортмунд) се поздрави с третата си поредна и общо осма победа от началото на сезона в Бундеслигата. Това се случи след убедителен успех с 4:0 при гостуването на Майнц 05, а играчите на Люсиен Фавър показаха атрактивен футбол и заслужено си тръгнаха с три точки.

Марко Ройс вкара първото попадение на “Опел Арена” след малко повече от половин час игра. Футболистите на Борусия получиха правото да изпълнят корнер, който бе разигран късо, а след центриране в наказателното поле топката бе избита, за да се озове в Ройс, който със силен шут я прати в левия долен ъгъл на вратата за 1:0.

В 66-ата минута Дан-Аксел Загаду намери добре Джейдън Санчо на границата на наказателното поле, а младата английска звезда отбеляза с плътен удар от движение за 2:0. Три минути по-късно “жълто-черните” поведоха с 3:0, а това се случи след търпеливо организирана и изградена по прекрасен начин атака, започнала още от собствената им половина и приключила с удар от 17 метра на Торган Азар превърнал се в попадение след асистенция на Ройс.

Гостите не бяха приключили с головете и в 84-ата минута дойде и №4, който бе дело на Нико Шулц. Лятното попълнение на Дортмунд реализира дебютния си гол с хубав удар с левия крак от малък ъгъл за 4:0.