Отборът в най-слаба форма удари Челси в Лондон (видео)

Борнемут постигна изненадваща победа с 1:0 срещу Челси. Единственото попадение в мача на "Стамфорд Бридж" реализира Дан Гослинг в 84-ата минута.

Отборът на Еди Хауи имаше огромни проблеми с контузени играчи и бе в серия от пет поредни загуби преди гостуването си в Лондон. Въпреки това, "черешките" изиграха отличен мач, особено през второто полувреме, и взеха трите точки и леко се отдалечи от зоната на изпадащите.

Челси записа четвърта загуба в последните си пет шампионатни срещи и авансът му на четвъртата позиция започва да се топи, като преследвачите са все по-близо.

Борнемут започна активно срещата, но след първите минути домакините взеха инициативата. Те имаха огромно преимущество по отношение владеенето на топката, но много трудно стигаха до голови ситуации. Голмайсторът на "сините" Тами Ейбрахам стреля на два пъти неточно. Към края на полувремето Борнемут стигна до две ситуации пред вратата на Кепа. Първо се получи разбъркване, при което топката не стигна до мрежата, а и в крайна сметка бе отсъдена засада. При следващото положение вратарят на Челси отрази удар на Гослинг.

След почивката темпото бе по-високо и се стигна до опасни ситуации и пред двете врати. Лондончани търсеха гола, но играта в нападение не вървеше. Играчите на Лампард се стараеха, но идеите липсваха. В същото време атаките на гостите ставаха все по-опасни. В 62-ата минута Джош Кинг бе изведен сам срещу Кепа, но блестяща намеса на Зума в последния момент предотврати удар към вратата. Малко по-късно тимът на Еди Хауи отново се размина с попадение. Кинг се оказа с топката в наказателното поле, но не успя да я насочи достатъчно точно към Гослинг.

Емерсон бе най-близо до гол от играчите на Челси. Той стреля с глава отблизо след разбъркване в наказателното поле на съперника, но Рамсдейл успя да избие. Нестабилните изяви на защитата на “сините” продължиха и Борнемут се възползва от това шест минути преди края. След ъглов удар топката бе върната към Гослинг, който бе с гръб към вратата, но успя да прехвърли Кепа. Защитата на домакините се бе изнесла напред и очакваше да бъде отсъдена засада, но след дълго разглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че такава няма и попадението бе зачетено.

ЧЕЛСИ - БОРНЕМУТ 0:1
0:1 - Гослинг (84)