Барса изпусна точки в тежко гостуване преди Ел Класико, имаше ли дузпа за каталунците? (видео)

Отборите на Реал Сосиедад и Барселона направиха 2:2 в интригуващ сблъсък от 17-ия кръг на Ла Лига. Домакините първи поведоха с 12-ата минута след реализирана дузпа от Микел Оярсабал (12). Антоан Гризман (38) и Луис Суарес (49) оформиха обрат, но грешка на Марк-Андре тер Стеген подари гол на Александър Исак (62).
В 92-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, подминати от главния съдия. Според съдийския анализатор на "Марка" Андухар Оливер реферът е сбъркал, като не е отсъдил дузпа за каталунците.

Ернесто Валверде подреди оптимален състав с Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман в атака. Жорди Алба се завърна в стартовите 11 след продължително лечение от контузия. Иван Ракитич отново получи доверието на наставника. Треньорът на “чури урдин” Иманол подреди 4-2-3-1 с Александър Исак в предни позиции.
В третата минута баските създадоха чудесна възможност. Исак получи пространство между халфовата линия и защитата на съперника, подаде вляво за Мартин Йодегор, който центрира опасно пред малкото наказателно поле. Жерард Пике беше избрал добра позиция и изчисти в корнер. В десетата минута Серхио Бускетс задържа с ръце Диего Йоренте при корнер и съдията не се поколеба да назначи дузпа. Микел Оярсабал реализира с насочване в средата на вратата - 1:0.
В 14-ата Исак премина доста лесно през съпротивата на Клеман Лангле, навлезе в наказателното поле и мъничко не му достигна да стреля. Минута по-късно Луис Суарес хитро си изработи ситуация за фронтален удар. Уругваецът шутира от 19 метра и накара вратаря Алекс Ремиро да блоксира. В 16-ата Сержи Роберто получи отдясно с добри перспективи да навлезе в наказателното поле, но той реши да търси подаване и го направи неточно.
В 24-ата Йодегор преодоля с един финт Бускетс и Френки де Йонг, след което не допусна и Жорди Алба да блокира подаването му. След паса обаче топката беше изчистена от Жерард Пике. В 33-ата отново имаше прекалено много пространство между халфовата линия на гостите и защитния вал. Исак получи в наказателното поле и пак Пике беше човекът, който се намеси в решаващия миг.
Домакините често налагаха висока преса и затрудняваха каталунците при изнасянето на топката. "Лос кулес" изпитваха затруднения и в последната третина на терена, където рядко разиграваха. В 38-ата минута сансебастианци допуснаха индивидуална грешка, която даде възможност за голова акция на съперника. Диего Йоренте не прецени как ще тупне топката, Суарес се възползва, подаде вляво за откъсващия се Гризман, който напредна и елегантно копна над вратаря за 1:1.
В 49-ата Серхио Бускетс изпъкна с брилянтно извеждащо подаване към Лео Меси. Аржентинецът изскочи зад защитата и подаде встрани за свободния Суарес. Уругваецът не стреля по най-добрия начин, но все пак успя да насочи в празната врата - 1:2. Две минути по-късно Гризман се измъкна от засадата и шутира под ъгъл. Вратарят Ремиро изби в корнер.
След попадението гостите от "Камп Ноу" овладяха центъра и започнаха да пристикат "чури урдин". В 58-ата Пике скочи най-правилно при корнер, вратарят беше преодолян, но защитник изчисти пред голлинията. В 62-ата Реал Сосиедад изравни след първата добра топка за втората част и без реална голова ситуация. Начо Монреал центрира отляво, а Марк-Андре тер Стеген не прецени добре ситуацията и заради рикошет. Германският страж на практика поднесе топката на Исак, който нямаше как да пропусне от чиста позиция - 2:2.
Попадението въодушеви баските. В 71-ата минута Тер Стеген отново не се намеси добре и поднесе топката на крака на играч на Реал Сосиедад. Секунда по-късно германецът направи страхотно спасяване, паднал на земята. Минута по-късно защитата на каталунците сгреши при изнасянето на топката и позволи много опасна контра. Подаването към Вилиан Жозе обаче не беше прецизно, а той излизаше сам срещу вратаря.
В 79-ата Иван Ракитич реши да завърши атаката с далечен удар и шутира покрай близката греда. В 92-ата минута Пике претендира за дузпа. Централният защитник беше задържан в наказателното поле, но съдията замълча, тълкувайки, че играта е чиста. Ситуацията остана като много спорна и решението на рефера разгневи каталунците.
В сряда вечер е големият сблъсък между Барселона и Реал Мадрид.