Хардън с нов чудовищен мач, Милуоки продължава с победите

Хюстън Рокетс се наложи със 130:107 над Орландо Меджик като гост, а Джеймс Хардън вкара 54 точки, като реализира 10 тройки от 15 опита. Хардън вкарва 50 или повече точки за пети път през сезона и за четвърти в последните 7 мача. Ръсел Уестбрук прибави 23 за “Ракетите”, а общо тимът наниза 22 тройки от 39 опита. Хюстън е на 4-о място в цялата Западна конференция със 17 победи и 8 поражения. Те дръпнаха за победата във втората четвърт, в която Хардън вкара 18 точки, включително последните 11 за аванс от 59:49.

Лидерът в Атлантическата дивизия Филаделфия Севънтисиксърс пък надви Ню Орлиънс Пеликанс със 116:109 благодарение на 31 точки на Тобайъс Харис. Бен Симънс записа 24 и 11 асистенции. Накрая гостите се активизираха, но Сиксърс удържаха 20-ата си победа през сезона. Джоел Ембийд също вкара също 24 точки, като взе и 11 борби.

Милуоки Бъкс се справи с Мемфис Гризлис със 127:114 на свой терен, като гръцката суперзвезда Янис Адетокумбо вкара 17 от всичките си 37 точки в четвъртата част. Милуоки е на върха в Източната конференция с 23 победи от 26 мача. За гостите от щата Тенеси Деарън Джексън реализира рекордните в кариерата си 43 точки. “Елените” обаче успяха да неутрализират съотборниците на Джексън и записаха 17-а поредна победа. Джерън Джаксън вкара цели 26 точки в третата част и даде преднина на своите с 95:90 в нейния край. Но във финалния период Милуоки показа невероятна стрелба и го взе с 37:19.

Адетокумбо реализира 12 от всичките си 23 изстрела, като добави и 11 борби, а Милуоки за последно загуби мач на 8 ноември от Юта Джаз. Крис Мидълтън завърши мача с 26 точки, а Ерик Бледсоу вкара 12 до третата част, когато напусна игрището заради контузия.