Победа и две загуби на сингъл за българските бадминтонисти в Милано

Победа и две загуби на сингъл регистрираха българските бадминтонисти в първия кръг на основната схема на турнира от сериите "International Challenge" в Милано с награден фонд 25 хиляди долара.

Успехът бе за Линда Зечири, която се наложи с 21:11, 21:18 над австралийката Луиза Ма за 33 минути.

По-късно днес българката ще играе със състезаващата се за Франция китайка Цюй Сюефей, която е поставена под номер 6 в схемата. При победа Зечири ще се класира на четвъртфиналите.

Другата българка в турнира Мария Мицова бе близо до сензация срещу номер 7 в схемата Лиане Там от Белгия, но в крайна сметка отстъпи след 21:9, 14:21, 16:21.

При мъжете Даниел Николов взе сет на шестия в схемата Игор Коельо от Бразилия, но също допусна загуба след 21:13, 16:21, 8:21.

По-късно днес са мачовете на двойки с българско участие. При дамите европейските шампионки Габриела и Стефани Стоеви срещат рускините Нина Вислова и Виктория Воробьова, докато при мъжете Даниел Николов и Иван Русев срещат руснаците Никита Хакимов и Александър Зинченко.