Испания победи Норвегия и за пръв път ще играе за световната титла

Испания се класира за първи път в историята за финал на световното първенство по хандбал за жени. Във втория полуфинал на шампионата в Япония испанките се наложиха над Норвегия с 28:22 (13:13).

Хандбалистките на треньора Карлос Вивер поеха инициативата от самото начало и поведоха с 10:6, но до почивката финалистките от последните две световни първенства успяха да изравнят за 13:13.

Испания отново взе да трупа аванс в началото на второто полувреме, като няколко минути преди края той достигна дори до 8 гола.

Най-резултатна за испанките в мача бе Александрина Кабрал със 7 гола, а 6 добави Алмудена Родригес.

За Норвегия Малин Ларсен Ауне вкара 5 гола.

В мача за титлата в неделя Испания ще играе с тима на Холандия, който по-рано днес победи олимпийския шампион Русия с 33:32. До момента най-големият успех на испанките на световни първенства бе бронзовият медал от шампионата в Бразилия през 2011 година.