Алавес и Леганес поделиха точките (видео)

Леганес беше близо до едва третата си победа през сезона в Ла Лига, но в крайна сметка трябваше да се примири с равенство 1:1 срещу Алавес, което го остави на 19-ото място в класирането със скромния актив от 10 точки. Алавес също е в долната половина на таблицата с 19 точки.

Мартин Брайтуат даде преднина на Леганес в 43-ата минута. Датчанинът засече перфектно центриране от левия фланг на Кевин Родригес.

След почивката домакините притиснаха съперника в търсене на изравнително попадение. То падна в 81-ата минута и беше дело на Хоселу. Опитният нападател вкара с добавка след спасяване на вратаря Иван Куеяр, но останаха сериозни съмнения за игра с ръка на футболист на Алавес при разбъркването преди гола. Ситуацията беше прегледана с ВАР и реферът Сесар Сото Градо посочи центъра.

В следващия кръг Алавес ще гостува на лидера Барселона, а на Леганес предстои домакинство на Еспаньол.