Разгром не стигна на Уулвс за първото място, Божиков с автогол срещу Брага

Уулвърхамптън разгроми Бешкташ с 4:0 в последния си мач от група "К" на Лига Европа, но това се оказа недостатъчно за англичаните да спечелят първото място. В другия мач Брага надигра с 4:2 Слован в Братислава и по този начин именно португалците са победител в групата, а "Вълците" остават втори.

Цял мач за словашкия шампион изигра българският национал Васил Божиков, но той едва ли ще е щастлив от начина, по който се сбогува с Европа, тъй като си отбеляза автогол, а тимът му допусна ново поражение.

Диого Жота бе героят за Уулвърхамптън срещу Бешикташ. Португалецът влезе като смяна в 56-ата минута и след това наниза хеттрик във вратата на съперника в 58-ата, 63-ата и 69-ата минута. Освен него се разписа и Леандер Дендонкер в 67-ата минута.

В същото време в другия мач бе доста по-оспорвано. Слован на два пъти повеждаше в резултата чрез Шпорар в 42-ата и Моха в 70-ата минута, но Брага и двата пъти изравняваше чрез Фонте в 44-ата и Тринкао в 72-ата минута.

В 75-ата минута бе преломният момент за словаците. Новаис напредна отляво и центрира по земя във вратарското поле, където стана неприятен карамбол и от крака на Божиков топката се озова във вратата за 2:3. В добавеното време португалците подпечатаха успеха си с четвърти гол, а негов автор бе Паулиньо.

Така Брага завършва на 1-ото място с 13 точки, Уулвърхамптън е втори с 12, Слован завършва на 3-ата позиция с 4 точки, а Бешикташ остава последен с 3 точки.

Слован (Б) - Брага 2:4
1:0 Шпорар (42)
1:1 Фонте (44)