Порто ликува след голово шоу, точката на Айброкс" не помогна на Йънг Бойс (видео)

Порто победи с 3:2 Фейенорд в един от най-зрелищните мачове от последния кръг в груповата фаза на Лига Европа. Всички попадения паднаха още до почивката, а този резултат класира "драконите" за 1/16-финалите. Португалският гранд спечели група "G" с 10 точки, а напред продължава и Рейнджърс, който  завърши 1:1 у дома срещу Йънг Бойс. Швейцарците изравниха в края на двубоя, но точката не им стигна, за да се преборят за второто място и те отпадат, заедно с Фейенорд.

Двата тима направиха вихрено първо полувреме, в което си вкараха цели пет гола. Началото ба по-добро за домакините. Те поведоха в 14-ата минута, когато Алекс Телес помогна на топката да стигне до Луиш Диаш, а той я провря под вратаря на Фейенорд Ник Марсман за 1:0. Веднага след изпълнението на центъра Франсиско Соареш центрира остро и Тайръл Маласия имаше малшанса да си вкара автогол.

Неприятното развитие не смути футболистите на Фейенорд, които бяха длъжни да рискуват в търсене на положителен резултат. Те реагираха много бързо и още в 19-ата минута интригата се върна. Точен за холандския гранд беше Ерик Ботегин с глава. След още три минути гостите изравниха. Маласия се реваншира за автогола си с перфектна асистенция към Сам Ларсон и шведът опъна мрежата.

В 34-ата минута Порто отново излезе напред, след като Марсман отрази изстрел на Отавио, но Соареш беше на точното място и отблизо се разписа за 3:2.

През второто полувреме мачът продължи да е много двуостър и положения не липсваха и пред двете врати. Фейенорд обаче не успя да стигне до обрат, който щеше да прати тима в следващата фаза.

На "Айброкс" също беше интересно. Йънг Бойс трябваше на всяка цена да победи, но Рейнджърс започна по-силно и след половин час поведе с гол на Алфредо Морелос. Колумбиецът се разписа за шсти път в групите, а домакините пропуснаха и други положения до почивката.

През второто полувреме Йънг Бойс се активизира. Стигна се и до 89-ата минута, когато Борна Баришич си вкара нелеп автогол. В добавеното време Райън Джак от шотландците беше изгонен с червен картон, но хората на Стивън Джерард не допуснаха обрат.

В крайното класиране Порто завърши с 10 точки, пред Рейнджърс с 9, Фейенорд с 8 и Йънг Бойс с 5.