Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Голям провал за Динамо (К), Малмьо и ФК Копенхаген продължават (видео)

Динамо (Киев) не можа да победи на собствен терен непретенциозния Лугано и отпадна от Лига Европа. Мачът между двата тима в украинската столица завърши 1:1, като домакините изравниха дълбоко в добавеното време. Динамо остана на трето място в група "В" със 7 точки, а за 1/16-финалите се класираха Малмьо и ФК Копенхаген.

Скандинавското дерби тази вечер беше спечелено с 1:0 от шведите, които събраха 11 точки и са победители в групата.

Динамо трябваше на всяка цена да търси победата, а Лугано отдавна нямаше шанс за едно от първите две места. Швейцарците обаче изненадващо поведоха в самия край на първото полувреме, когато точен беше Марко Араторе след асистенция на Никола Дал Монте.

След почивката Динамо изцяло доминираше, но футболистите на Олексей Михайличенко направиха много пропуски. Чак в 94-ата минута резервата Гиорги Цитаишвили намери Виктор Циганков, който красиво отбеляза за 1:1, но това беше твърде недостатъчно за украинците.

В съседското дерби между ФК Копенхаген и Малмьо радостта бе за гостите, които се наложиха с 1:0 благодарение на автогола на Сотириос Папаянопулос в 77-ата минута. Като цяло датчаните имаха териториално надмощие, но отправиха само един точен удар към вратата на Йохан Далин.

Загубата беше първа за ФК Копенхаген в групата, но отборът от "Паркен" също продължава напред. Датчаните са втори в крайното класиране с 9 точки.