12 години по-късно Хетафе отново излезе от групата (видео)

Отборът на Хетафе пребори Краснодар и заедно с Базел излиза от група “С” на Лига Европа и ще участва във фазата на преките елиминации. В директен сблъсък за второто място испанците надвиха руския съперник с 3:0 на свой терен и събра 12 точки - с три повече от “биковете”. По същото време Базел очаквано се справи с аутсайдера Трабзонспор - 2:0, с което финишира на първа позиция.

За Хетафе това е първо излизане от групата от сезон 2007/08 г. насам, когато отборът стигна чак до четвъртфинал в бившия турнир за Купата на УЕФА. Там испанците бяха елиминирани от Байерн (Мюнхен) след дузпи. Така сега всичките седем представителя на Испания излизат от групите си в ШЛ и ЛЕ.

Тази вечер на столичани им стигаше и равенство, защото те имаха предимство от първия мач в Русия, когато бяха спечелили с 2:1.

В голяма част от времето срещата на “Колисеум Алфонсо Перес” беше скучна, като головете дойдоха чак в последния четвърт час. Точни бяха Леандро Кабрера (76’), Хорхе Молина (78’) и Кенеди (86’). Малко след третото попадение капитанът на Краснодар Александър Мартинович беше изгонен за втори жълт картон.

Отборът от мадридското предградие излиза в схема 4-4-2 с Хайме Мата и Анхел Родригес в предни позиции.

Краснодар излиза със същата постройка с Иван Игнатиев и Маркус Берг в атака.

И двата отбора започнаха амбицирано, но с прекалено голям брак в действията си. Дълго време не се стигаше до удар в очертанията. Футболистите основно се фаулираха, като до средата на първата част нарушенията вече бяха 12.
Руснаците претендираха за дузпа в 32-ата минута, когато Игнатиев падна в наказателното поле, но съдията не видя никакво нарушение.
Чак в 40-ата минута дойде първата чиста възможност. След грешка на капитана на Краснодар Александър Мартинович топката стигна до Хайме Мата, който обаче стреля право във вратаря Станислав Крицюк.

В 43-ата Урош Спаич от гостите можеше спокойно да бъде изгонен за удар без топка, но съдията му
вдигна само жълт картон.
С началото на второто полувреме руснаците натиснаха. "Биковете" от Краснодар уцелиха очертанията на вратата чак в 54-ата, когато холандецът Вилена отправи коварен изстрел, който затрудни Давид Сория.
Постепенно обаче тимът на Пепе Бордалас превъзмогна натиска на съперника и изнезе играта. Така се стигна до 76-ата минута, когато Хетафе поведе след гол на Леандро Кабрера, който засече с глава продължена топка след корнер.
Гостите нямаха време да се осъзнаят, когато испанците забиха и второто си попадение. В 78-ата минута Хорхе Моленина прониза Крицюк за втори път и вече всичко беше ясно.

Последва нов шанс за домакините, но изстрелът излетя над гредата.
В 86-ата обаче Крицюк трябваше да извади топката от мрежата си още веднъж, след като не се намеси по на-добрия начин след далечен изстрел на Кенеди - 3:0 за Хетафе.

Две минути по-късно Мартинович получи втори жълт картон и остави Краснодар с човек по-малко.
В другия двубой Базел се наложи след голове на Видмер в 22-ата минута и на Щокер в 72-ата.