Тотнъм отново не успя да се противопостави на Байерн, но този път се размина без разгром (видео)

Байерн завърши груповата фаза на Шампионската лига с пълен актив от точки, след като победи бе никакъв проблем Тотнъм с 3:1 на "Алианц Арена". В началото на октомври баварците разгромиха този съперник със 7:2 в Лондон. Сега резултатът не бе толкова изразителен, но предимството на шампионът на Германия отново бе ясно изразено. Кингсли Коман (14'), Томас Мюлер (45') и Филипе Коутиньо (64') се разписаха за Байерн, който прекъсна серията си от две поредни загуби в Бундеслигата. 19-годишният Райън Сесеньон отбеляза в първия си мач като титуляр за Тотнъм. Финалистът от миналото издание на Шампионската лига завършва на второ място в Група "В" с 10 точки и в понеделник също ще чака да научи съперника си за следващата фаза.

Бенжамен Павар, Филипе Коутиньо и Серж Гнабри бяха оставени на пейката за двубоя през уикенда срещу Борусия (Мьонхенгладбах), но днес бяха титуляри. Иван Перишич и Хави Мартинес също се завърнаха. Голмайсторът на баварците Роберт Левандовски получи почивка.

Тъй като двубоят нямаше особено значение, Моуриньо реши да даде почивка на четирима основни играчи на Тотнъм – Хари Кейн, Деле Али, Ян Вертонген и Серж Орие. Юго Лорис, Бен Дейвис, Ерик Ламела, Хари Уинкс, Мишел Ворм и Танги Ндомбеле са контузени и също останаха в Лондон. Специалния бе направил общо шест промени в сравнение с мача с Бърнли. Райън Сесеньон, Кайл Уокър-Питърс, Хуан Фойт, Дани Роуз, Джовани ло Селсо и Кристиан Ериксен стартираха.
Байер започна доста по-добре. В 12-ата минута Павар засече от въздуха добро центриране на Перишич, но Гасанига изби, а след това успя да улови преди Тиаго да направи добавка. Две минути след това домакините поведоха. Архитект на гола бе Гнабри, който проби отдясно, след което опита подаване към Коутиньо. Топката рикошира и се озова в Коман, който хладнокръвно стреля в далечния ъгъл - 1:0.

Отговорът на Тотнъм не закъсня. В 20-ата минута гостите разгърнаха добре атаката си след комбинация между Ериксен, Дайър и Ло Селсо. В края топката стигна до Сесеньон, който стреля в близкия ъгъл за 1:1.

В 25-ата минута Кингсли Коман се самоконтузи, след като в опита да догони една топка около тъчлинията се препъна и усука коляното си. Французинът напусна принудително терена, като изглеждаше, че е получил сериозна контузия. Мястото му бе заето от Томас Мюлер.
В 33-тата минута Сисоко пропиля чудесна възможност, след като се измъкна на ръба на засадата и излезе срещу Нойер. Сесеньон и Ериксен очакваха пас по земя, но французинът реши да центрира високо към далечната греда - прекалено силно и неточно.

Пет минути след това Байерн пропусна златен шанс. Удар на Гнабри срещна гредата. Топката се върна към Тиаго, който обаче от три метра не успя да я прати във вратата.
Баварците продължиха да играят по-добре. В 45-ата минута разбъркване в наказателното поле на Тотнъм завърши с удар на Дейвис в гредата. Този път обаче Мюлер бе съобразителен и успя да направи точна добавка за 2:1. В добавеното време страхотен изстрел на Коутиньо бе отклонен с върха на пръстите от Гасанига в напречната греда. След това топката тупна на голлинията, но така и не влезе във вратата на гостите.
През второто полувреме темпото бе по-ниско, но домакините отново бяха по-активни. в 64-тата минута Филипе Коутиньо, който няколко пъти опита късмета си от далечна дистанция, стреля много прецизно от границата на наказателното поле, пращайки топката в левия ъгъл на врата на безпомощния Гасанига.

Жозе Моуриньо реагира с двойна смяна, включвайки в игра Хюн-Мин Сон и Оливър Скип, които замениха Моура и Ло Селсо.
Много скоро след появата си Сон получи добра възможност, след като бе изведен и проби на скорост, но точно преди да нанесе удар Алфонсо Дейвис се върна и му попречи. В добавеното време Сон излезе очи в очи с Мануел Нойер, но не успя да го преодолее.