Борусия (Дортмунд) страда на два терена днес, но постигна голямата цел

Отборът на Борусия (Дортмунд) се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига след трудна победа с 2:1 над Славия (Прага) в среща от група "F". За да продължат напред, вестфалци се нуждаеха и от грешна стъпка на Интер срещу Барселона и я дочакаха. Така "жълто-черните" окупираха второто място в групата. Точни за германците днес бяха Джейдън Санчо (10) и Юлиан Брант (61). За чехите се разписа Сучек в 44-ата.

Първата добра възможност се откри пред Матс Хумелс в четвъртата минута. Германският защитник стреля много високо от страхотна позиция. Две минути по-късно Станчу центрира и Томаш Сучек отправи удар в обсега на вратаря. В десетата Марко Ройс беше изведен в наказателното поле и асистира на Джейдън Санчо, който откри резултата с фронтален изстрел с помощта и на гредата.

27 Борусия Дортмунд - Славия Прага

Чехите реагираха с точен удар на Станчу в 20-ата минута. В 33-ата Лукас Масопуст отправи много добър шут, който беше отразен, а топката премина в близост до сглобката. В 43-ата гостите от Прага стигнаха до изравняване. Милан Шкода намери Сучек, който се разписа с помощта на гредата за 1:1.

В 61-ата Юлиан Брант реализира страхотен гол от малък ъгъл. Той получи от Санчо и шутира в близкия ъгъл на вратаря. Стражът на чехите определено носи вина за разсеяното си действие. В 77-ата Юлиан Вайгъл получи втори жълт картон за опасна игра и до края на "жълто-черните" потрепериха. След финалния сигнал всички очакваха и новини от Милано, за да бъде радостта им пълна.