Локомотив (Пловдив) прегази Дунав преди голямата битка с Левски (видео)

Локомотив (Пловдив) записа лесен успех с 3:0 над Дунав (Русе) в сблъсък от 19-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за отбора на Бруно Акрапович реализираха Димитър Илиев (14), Ален Ожболт (41) и Бирсент Карагарен (88). С тези три точки "смърфовете" си гарантираха място в Топ 3, а в неделя Локомотив ще излезе в директна битка за второто място с Левски на "Лаута" в последния кръг за 2019 година.

Още във втората минута Ивайло Лазаров намери добре в наказателното поле Александър Исаевски. Атакуващият футболист стреля, но Малембана изби в ъглов удар. В 11-ата минута Михаил Милчев центрира много опасно в наказателното поле към Исаевски. Той се опита да засече подаването с глава, но сантиметри не му достигнаха.

В 14-ата минута гостите от Пловдив стигнаха до първото попадение в срещата. Димитър Илиев се възползва от грешка на Диян Димов, след което опитният футболист не пропусна да вкара своя 11-и гол от началото на сезона в шампионата.

В 22-ата минута Стивън Езе вкара втори гол, но попадението бе правилно отменено от главния съдия поради засада.

В 34-ата минута Ален Ожболт бе изведен чудесно, но вместо да подаде към Димитър Илиев, стреля към Макенджиев от няколко метра и прати коженото кълбо встрани от вратата.

В 41-ата минута логичното се случи и "смърфовете" стигнаха до второ попадение. Ожболт получи изключително елегантен пас от Димитър Илиев, след което напредна и матира с техничен шут Благой Макенджиев.
В 50-ата минута топката влетя в мрежата на Дунав, но гол нямаше, тъй като Стивън Езе бе в положение на засада.

Десет минути по-късно домакините бяха много близо до попадение, след като Стефан Христов стреля силно от близка дистанция, но Мартин Луков показа класата си. Той се намеси майсторски и предотврати сигурен гол. В този епизод от мача Ивайло Лазаров поиска дузпа, но Георги Николов не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 84-ата минута Георги Илиев нацели десния страничен стълб. Опитният полузащитник отправи удар от 16 метра, но кълбото се отби в гредата и излезе в аут.

В 88-ата минута Бирсент Карагарен направи резултата класически. Крилото на "черно-белите" се разписа, след като от третия опит успя да матира Макенджиев с шут от границата на малкото наказателно поле. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Русе.
В следващия кръг Локомотив посреща Левски, а Дунав гостува на ЦСКА-София.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:3