Антъни Дейвис наниза рекордни 50 точки за победа на Лейкърс срещу Тимбъруулвс

Антъни Дейвис записа личен рекорд за сезона с 50 точки и Лос Анджелис Лейкърс победи със 142:125 Минесота, за да остане начело на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА) с баланс 21-3.

Дейвис вкара 50-ата си точка 4:39 минути преди финалната сирена и го направи за четвърти път в кариерата си. Той завърши срещата с 20/29 от игра и вкара всички десет стрелби от нарушение, а освен това спечели седем борби и направи шест асистенции към съотборниците си.

ЛеБрон Джеймс пък завърши с “дабъл-дабъл” при 32 точки и 13 асистенции, въпреки че направи четири нарушения през първото полувреме. Алекс Карусо допринесе с 16 точки за четвъртата поредна домакинска победа на Лейкърс, които са с баланс 10-2 в собствената си зала.

Карл-Антъни Таунс и Андрю Уигинс бяха най-резултатни за домакините с по 19. Минесота обаче загуби за четвърти пореден път.

Клипърс надвиха Вашингтон със 135:119. Кауай Ленърд отбеляза 34 точки и спечели 11 борби при победата на Лос Анджелис Клипърс срещу Вашингтон Уизърдс. Пол Джордж добави 27 точки и Монтрезл Харел вкара 11 от 20-те си в последната четвъртина за отбора от Лос Анджелис, който вече е с баланс 2-6 в гостуванията си.

Тобиас Харис отбеляза 26 точки и новакът в лигата Матис Тайбул записа рекордните в кариерата си 20 при победата на Филаделфия със 110:104 срещу Торонто.

Бен Симънс завърши с дабъл-дабъл при 16 точки, 11 борби и девет асистенции, а Сиксърс спечелиха за 12-и пореден път у дома и останаха непобедени като домакини през сезона.

Кайл Лори изигра втория си мач след пропуснати 11 заради счупен палец и вкара 26 точки за Торонто. Действащите шампиони обаче загубиха трети пореден мач в лигата.