Милан надигна глава при завръщането на Синиша Михайлович (видео+галерия)

Отборът на Милан надигна глава в Серия "А". Грандът от Милано записа втори пореден успех далеч от "Сан Сиро". "Росонерите" надвиха с 3:2 в драматичен сблъсък Болоня на стадион "Ренато Д`Ара" в последен мач от 15-ия кръг от калчото. Така момчетата на Стефано Пиоли имат вече 20 точки и заемат 10 място, като се залепиха само на една зад Наполи. Кшищоф Пьонтек (15-дузпа), Тео Ернандес (32) и Джакомо Бонавентура (46) бяха точни за победителите, докато автогол на Ернандес (40) и точно изпълнена дузпа от Никола Сансоне (84) бяха голмайсторите за домакините.

Милан едва за втори път през този сезон записа две поредни победи в първенството. Единствено в началото на сезона срещу Бреша (

1:0

) и Верона (

0:1

) тимът стори това. Освен това 18-кратните шампиони на Италия продължиха положителната си серия в Болоня, където загубиха в калчото за последен път през март 2002 година, след което са записали 10 победи и четири равенства. Болоня остана с

16 точки на 12-то място

.

17 Милан надви с 3:2 Болоня при завръщането на Михайлович

На стадион "Ренато Д`Ара" пред около 25 000 зрители Синиша Михайлович се завърна на пейката срещу бившия си тим, след като четири месеца се лекуваше в болница. Той беше посрещнат от двете агитки с много аплодисменти и скандирания. Стефано Пиоли заложи

на същите 11, които започна при успеха с 1:0

над Парма на "Енио Тардини" през миналия уикенд.

Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Конти, Мусакио, Романьоли и Ернандес бяха в защита. Франк Кесие, Бенасер и Бонавентура бяха халфовете, а Чалханоглу, Сусо и Пьонтек бяха тримата офанзивни играчи.

Домакините, които победиха с 2:1

Наполи

насред Неапол през миналата седмица

, започнаха с две промени сред титулярите. Гари Медел и Рикардо Орсолини бяха отстъпили местата си на Йерди Схаутен, Андреас Сков Олсен. Лукаш Скорупски бе вратар, а пред него в защита стартираха Томиясу, Данило, Бани и Денсвил. Поли и Джемайли бяха опорните халфове, а Андреас Сков Олсен, Сансоне и Схаутен действаха зад Паласио.

Първата част започна добре за гостите, които бяха видимо много концентрирани и амбицирани да запишат успех. Още в 13-ата минута Пьонтек си спечели дузпа. Таранът се вклини в защитата на "синьо-червените", след като Чалханоглу пресира противниковата защита и отне топката. Голмайсторът майсторски си изработи 11-метров наказателен удар, като изчака Бани да го фаулира. Именно деветката на Милан застана зад топката и я прати в мрежата. Голът е негов четвърти през тази кампания. По-добрата игра на "росонерите" продължи и в 32-ата минута миланския гранд празнуваше второ попадение.

Този път автор на гола беше Тео Ернанадес, който бе изведен отлично от Сусо. Така левият защитник стана първият бранител на клуба, който има четири попадения в калчото в дебютния си сезон. Последният защитник с толкова голове за един сезон за Милан бе Каха Каладзе през 2001/2002 година.

Играчите на Пиоли продължиха да атакуват, докато домакините бяха объркани. Късметът обаче беше на тяхна страна в 40-ата минута, когато Ернандес си отбеляза автогол и върна интригата в срещата. Бившият играч на Реал (Мадрид) опита да попречи на Денсвил, който искаше да играе с глава след центриране от корнер, но сам прати топката в мрежата на Донарума. Така французинът стана третият футболист на "червено-черните" през този век успял да запише гол и автогол в един мач. Тиаго Силва и Алесио Романьоли са останалите двама.

Болоня пък за първи път от 1954 година в девет поредни мача успява да се разпише, но също така и да допусне попадение в собствената си врата.

На почивката Матиас Сванберг замени Схаутен, но още в 52-ата секунда след почивката агитката на гостите изригна. Бонавентура с много красиво изпълнение върна преднината от два гола за Милан. Пьонтек проби отдясно и центрира, а Томиясу при опита си да изчисти коженото кълбо го прати в краката на халфа, който с технично изпълнение от 18 метра не остави шансове на Скорупски.

Тези минути гостите играеха по-добре и дори можеха да вкарат четвърти гол. Пиоли можеше да намали в 50-ата минута, но Донарума се намеси. Скорупски пък изби силен шут на Чалханоглу в 57-ата минута. Михайлович вкара в игра Федерико Сантандер и Рикардо Орсолини, а това даде резултат, тъй като домакините започнаха да атакуват по-агресивно.

Лукас Билия смени Бенасер, а Лукас Пакета влезе на мястото на Бонавентура. Бани пропусна с глава да върне един гол, а в 82-ата минута Ернандес фаулира Сансоне. Реферът даде знак играта да продължи, което вбеси публиката и домакините. Наложи се съдията да гледа ВАР и правило отсъди дузпа. Сансоне взе топката и с хубаво изпълнение прониза Донарума. Попадението бе негово четвърто в кариерата във вратата на миланския гранд, като единствено срещу другия гранд от Милано - Интер се е разписвал толкова пъти. Интересното е, че Сансоне, който вкара на Наполи предната седмица, не се бе разписвал в два поредни мача от Серия "А" от ноември 2015 година.

Болоня се хвърли да търси изравняване, но на контраатака Милан пропусна няколко пъти да вкара четвърти гол. Самуел Кайстийехо стори това на два пъти, а Скорупски спря Ернандес и Пьонтек в последните секунди. Въпреки това Милан спечели напълно заслужено, като в 12 от последните си 13 победи в Серия "А" побеждава с едва един гол разлика.

"Росонерите" останаха с едва една загуба от 6-кратните шампиони на Италия в последните си 20 сблъсъка в калчото. Интересното е, че тя бе през 2016 година в Милано, когато Болоня надви миланистите водени от Синиша Михайлович с 1:0, а треньор на победителите бе легендата на "червено-черните" Роберто Донадони. В останалите 19 сблъсъка Милан има 14 победи и пет равенства, а сега с по-голямо самочувствие очаква мача със Сасуоло на "Джузепе Меаца". Тифозите мечтаят вече за трети пореден успех и най-вече тогава да бъде представен Златан Ибрахимович. Шведският таран се очаква тази седмица да обяви своето решение относно своята кариера и дали е приел предложението на Милан, той е искан и от Болоня и Наполи в Серия "А". Михайлович и момчетата му ще имат ново домакинство в следващия кръг на друг от качествените състави в първенството - Аталанта.

БОЛОНЯ - МИЛАН 2:3
0:1 Пьонтек (13-д)
0:2 Ернандес (32)
1:2 Ернандес (40-а)
1:3 Бонавентура (46)
2:3 Сансоне (84-д)