100 години ски спорт в България

Ракув с Алекс Колев отново загуби от Краковия

Отборът на Ракув (Честохова) допусна втора загуба от Краковия в рамките на три дни. В четвъртък Краковия спечели с дузпи сблъсъка между двата тима от 1/8-финала за Купата на Полша. Днес успехът дойде доста по-лесно с 3:0 в среща от 18-ия кръг наместната Екстракласа.

В днешната среща българският нападател на гостите Алекс Колев изигра пълни 90 минути. Той имаше рожден ден и стана на 27 години, но не успя да си направи подарък. За домакините пък отново титуляр бе бившият защитник на Левски Давид Яблонски.

Точни за успеха на Краковия бяха Януш Гол в 52-ата, Камил Пестка в 58-ата и Пел ван Амерсфоорт в 90-ата минута.

С този успех Краковия излезе на 2-ата позиция в класирането с 33 точки. Ракув пък се намира на 11-ото място с 22 точки в актива си.