Парма си тръгна от Генуа с трите точки, Куалярела и ВАР провалиха Сампдория (видео)

Отборът на Парма постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Сампдория в двубой от 15-ия кръг на Серия “А”.

Единственото попадение в мача отбеляза Юрай Куцка в 21-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер. “Моряците” можеха да избегнат загубата, тъй като в 77-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на влезлия като резерва Кастриот Дермаку срещу Фабио Куалярела. Луиджи Сепе спаси изпълнението от бялата точка на ветерана, а Якуб Янкто първи стигна до избитата топка и я върна към Куалярела, който я прати в мрежата. ВАР обаче показа, че Янкто е прекрачил линията на наказателното поле преди нападателят да изпълни дузпата и така голът не беше зачетен, а наказателният удар не беше пребит.

Така Парма вече е осми в класирането с актив от 21 точки, докато Сампдория е точно над чертата с 12 пункта на 17-ата позиция.