Селтик продължи доминацията си в Шотландия

Селтик спечели четвърта поредна Купа на Лигата и десети пореден трофей в Шотландия. На финала "детелините" победиха с 1:0 вечния съперник Рейнджърс. Единственото попадение в мача реализира защитникът Кристофър Жулиен в 60-ата минута.

Отборът на Нийл Ленън игра с човек по-малко от 63-ата минута, когато Фримпонг получи червен картон, след като събори Алфредо Морелос в наказателното поле. Потърпевшият изпълни отсъдената дузпа, но тя бе спасена от Фрейзър Форстър. Това бе само една от поредицата спасявания на вратаря на Селтик, който спря Райън Джак през първото полувреме и на два пъти Морелос след почивката.

Рейнджърс пропусна няколко добри възможности, както и една в самия край. Тимът на Стивън Джерард натисна в края, но така и не стигна до така желания гол.