Каляри спаси непобедимата си серия с късен гол (видео)

Отборите на Сасуоло и Каляри завършиха наравно 2:2 на “Реджо Емилия” в двубой от 15-ия кръг на Серия “А”.

Домакините поведоха в резултата още в 6-ата минута след добре проведена контраатака, завършила с гол на Доменико Берарди. В 36-ата асистиралият за първото попадение Филип Джуричич удвои аванса на “неровердите”. В 51-ата Жоао Педро се възползва от неразчетено излизане на противниковия страж Стефано Турати и с глава намали изоставането на сардинците. Това беше десети гол за бразилския нападател от началото на сезона, превръщайки се в едва втория играч в клубната история с толкова попадения в първите 15 кръга от Калчото след Луиджи Рива (1968/69 и 1973/74).
В 65-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но при своето изпълнение Берарди прати топката в напречната греда. Така се стигна до 90-ата минута, когато гостите стигнаха до равенството благодарение на резервата Даниеле Рагатцу, пратил топката в долния близък ъгъл на вратата. По този начин “рособлу” останаха непобедени в последните си 13 мача в италианския елит.

След днешното реми Каляри е четвърти в класирането с актив от 29 точки, докато Сасуоло е на 14-ата позиция с 15 пункта.