Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

“Бременските музиканти” засвириха старата песен

Седмица след победата си над Волфсбург тимът на Вердер (Бремен) отново се провали, след като загуби с 0:1 у дома от заемащия последно място преди началото на срещата отбор на Падерборн 07. С този двубой беше сложен край на 14-ия кръг в Бундеслигата, след който “бременските музиканти” остават само на 2 точки над чертата. Вердер е само с един успех в последните 10 кръга и няма да е изненада, ако се стигне до треньорска смяна. Част от щаба на наставника Флориан Коофелт е и българинът Илия Груев.

Вердер не показа нищо стойностно и в нито един момент от двубоя не можеше да претендира, че е по-добрият отбор. Положения имаше и пред двамата вратари, а шансът се усмихна на гостите в последната минута на редовното време. Тогава Свен Михел вкара, след като рикошет изпрати топката при него. Ситуацията беше разгледана от ВАР, откъдето отчетоха, че засада няма и съответно попадението е редовно.

За новаците това е едва втори успех от началото на сезона. Пет от осемте точки на Падерборн са на чужд терен, като тимът задмина Кьолн и вече не е на дъното.