Грешна стъпка на Сосиедад в борбата за място в тройката (видео)

Амбицираният за важна роля в Ла Лига тим на Реал Сосиедад стигна само до 0:0 при гостуването си на Валядолид и започва да се отдалечава от място в топ 3. Разликата с третия Севиля е 3 точки, но тимът на Юлен Лопетеги, както и тези на намиращите се на върха Барселона и Реал Мадрид, са с двубой по-малко.

Баските хвърлиха много усилия в стремежа си да спечелят на “Хосе Сория”, но така и не съумяха да реализират. По този начин те вече имат само една победа в последните си четири срещи в първенството.

Игровото предимство беше на страната на Сосиедад, но по-чистите положения бяха на сметката на домакините. В 22-ата минута Пабло Ервиас стреля в гредата, а в 71-вата Сержи Гуардиола пропусна сам срещу вратара на гостите. Десетина минути по-рано Сандро Рамирес беше вкарал за Валядолид, но попадението правилно не беше признато заради положение на засада.

Пред другата врата неточни бяха Александер Исак и Микел Оярсабал.

В следващия кръг Реал посреща шампиона Барселона.