Арда "спъна" ЦСКА-София в Пловдив (видео+галерия)

Арда и ЦСКА-София си спретнаха скучно 0:0 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Единствените две по-опасни положения в мача бяха създадени през първата част и те отидоха в актива на червените. Първо Жеферсон стреля с глава в аут, а в 32-ата минута Отабор нацели дясната греда.

За скуката на терена говори и фактът, че гостите не записаха нито един точен удар през целия двубой.

84 Арда - ЦСКА-София 0:0

Наставникът на ЦСКА-София Милош Крушчич заложи на любопитен титулярен състав при липсата на Тиаго, Али Соу, Албентоса и Валентин Антов. След дълго отсъствие на десния бек се завръна Иван Турицов. Гълъбов започна до капитана Занев в центъра на отбраната. Тони Уот поведе атаката, а по крилата му помагха Отабор и Жеферсон. Зад тримата нападатели бе Греъм Кери.

В състава на символичните домакини също имаше промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу ЦСКА-София за Купата. Радослав Василев замени на върха на атаката Спас Делев. Крумов започна като централен защитник за сметка на наказания Илиас Хасани.

В първите минути червените организираха две опасни атаки. Първо Тони Уот върна добре топката успоредно на голлинията, но Кери бе изпреварен от бранител в синьо. В 9-ата минута Малинов влезе добре в наказателното поле, озова се очи в очи с Караджов, но вместо да стреля, предпочете да играе за дузпа и падна, което се оказа грешно решение.

В 12-ата минута Жеферсон стреля опасно с глава след центриране от корнер, но топката премина покрай лявата греда.

Постепенно Арда се изнесе в по-предни позиции и спечели на три пъти правото да изпълни корнери, но те не затрудниха червената отбрана. Единственото реално голово положение през целия двубой стана факт в 32-ата имнута. Кери намери Отабор, който финтира бранител в синьо и от 18 метра стреля добре в близкия ъгъл на Караджов, а топката се отби в дясната греда и излезе в аут.

Към края на първото полувреме Арда опита да направи нещо по-интересно в предни позици, но се отчете със само един удар на Александър Георгиев извън границата на наказателното поле, който излезе на метър в аут.

След почивката червените продължиха да владеят повече топката, но положенията пред двете врати бяха голяма рядкост. Едно такова се откри пред гостите в 73-ата минута, когато Уот овладя в наказателното поле, но шутът му от 15-16 метра излезе високо над напречната греда.

Към края на сблъсъка и Арда погледна по-смело към противниковата врата. В 86-ата минута Бусато улови силен удар на Ховсепян от 25 метра. Две минути по-късно Спас Делев бе фаулиран от Турицов пред наказателното поле, след което се нагърби с изпълнението на нарушението, но бразилският страж на гостите демонстрира добър рефлекс и изби в корнер изстела на нападателя.

Така червените пропуснаха възможността при победа да изместят Локомотив (Пловдив) от третото място в класирането преди утрешния мач на смърфовете срещу Дунав в Русе. Арда пък загуби мястото си в шестицата, съответно на две и една точки от петия Славия и шестия Черно море.

АРДА - ЦСКА-СОФИЯ 0:0