Това ли са мачовете, заради които Лудогорец не иска Кабаков? (видео)

Вчера Лудогорец завърши 1:1 с Черно море, а след срещата разградчани обявиха, че не желаят Георги Кабаков да получава наряди за техни двубои. Така Лудогорец стана вторият отбор след Левски, който не иска Кабаков да свири техни срещи (б.а. "сините" сториха това преди известно време, когато обявиха своето желание чрез нарочна декларация и Кабаков не ръководи техни двубои от 2016-а до 2018 година).

От ръководството на орлите се обосноваха, че поради една или друга причина този съдия ги ощетява в почти всеки по-възлов мач, който им ръководи.

Разградчани не уточниха кои срещи визират, но е твърде вероятно те да са следните:

Лудогорец - Черно море 1:1

Във вчерашния мач Кабаков отмени редовен гол на Лудогорец в 87-ата минута при резултат 1:1. Преди това разградчани имат претенция за дузпа за игра с ръка на Актау, но реферът остава безмълвен. Кабаков се обосновава, че тя не е умишлена, а и положението не е голово.

В 92-ата минута Кабаков показва директен червен картон на Сисиньо. Защитникът опитва да ритне в крака Исмаил Иса след единоборство между двамата, но не успява. Съдията обаче е категоричен, че действията на бразилеца заслужават директен червен картон.

11 май 2019 г.

ЦСКА-София - Лудогорец 0:0

Този двубой е определен за шампионски, тъй като при победа домакините се изравняват по точки с разградчани три кръга преди края на шампионата.

В началото на дербито Кабаков отсъжда дузпа за ЦСКА-София. Тя е дадена за ситуация, идентична на тази от снощния мач с участието на Актау - има неволна игра с ръка и положението не е голово. При центриране от корнер играч на червените опитва да стреля с глава, но не уцелва топката и тя се удря в ръката на намиращия се плътно зад него Марселиньо. Али Соу пропуска 11-метровия наказателен удар.

В същия двубой, но малко по-късно, Кабаков подминава дузпа за нарушение на Кристиян Малинов срещу Марселиньо. Тогава бразилецът финтира своя съперник в наказателното поле, халфът на червените не успява да спре навреме и го подсича, но съдията смята, че това не е достатъчно да посочи бялата точка.

14 декември 2017

1/4-финален двубой за Купата

ЦСКА-София - Лудогорец (2:1 след продължения)

В 48-ата минута, при резултат 1:1, Мисиджан се откъсва фронтално сам срещу вратаря. Барт, който е последен в червената отбрана, го събаря пред границата на наказателното поле. Кабаков отсъжда фаул и показва само жълт картон на французина, което вбесява орлите.

В даденото от рефера продължение, при резултат 2:1 в полза на ЦСКА-София, Натанаел и Десподов си разменят удари без топка. Защитникът на Лудогорец удря с лакът в лицето своя съперник, а Десподов му отговаря с няколко шамара. Кабаков показва директен червен картон само на бразилския защитник.