"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Зрелищен обрат в дербито на Валенсия

Отборът на Валенсия изкова победа с 4:2 при гостуването си на Леванте в градско дерби от 16-ия кръг на Ла Лига, играно на “Сиутат де Валенсия”. “Синьо-червените” поведоха с 2:0, но бяха обърнати, като ключова роля за това изигра резервата Кевин Гамейро с два гола в рамките на две минути. С успеха тимът на Алберт Селадес вече изостава от четвъртия само заради по-лоша голова разлика.

В 11-ата минута Енис Барди намери Рожер Марти, който завъртя топката в близкия ъгъл и изненада вратаря Яспер Силесен - 1:0. В 19-ата Даниел Парехо влезе непозволено в краката на Рубен Рочина - дузпа. Рожер Марти отбеляза за 2:0 от бялата точка. В 35-ата Родриго прати с добавка топката в мрежата на “синьо-червените”, но голът беше анулиран заради засада.
След почивката “прилепите” направиха обрат след два гола на резервата Кевин Гамейро. В 57-ата Родриго подаде към устремения напред Гамейро, който много фино копна над плонжа на вратаря за 2:2. Стотина секунди по-късно Феран Торес подаде към Гамейро и нападателят реализира с брилянтен диагонален шут - 2:3. “Жабчетата” получиха нов удар в 74-ата минута, когато Фалкон получи втори жълт картон. В 88-ата Родриго се отличи с превъзходна асистенция, намирайки Феран Торес. Халфът на “лос че” реализира за 2:4 с удар от 12 метра.