РБ (Лайпциг) не спира да гази, а Тимо Вернер почти застигна Левандовски (видео)

РБ (Лайпциг) продължава да преследва Борусия (Мьонхенгладбах) в борбата за първото място в Германия, като разликата помежду им остана 1 точка и след този 14-и кръг. На своя стадион участникът в Шампионската лига пребори Хофенхайм с 3:1 и е тимът в най-силна форма - пет поредни победи при голова разлика 22:6.

Неуморимият пред гола Тимо Вернер добави нови две попадения и вече е само на едно зад лидера в листата на реализаторите Роберт Левандовски - 15:16. Освен това германският национал е направил и 5 асистенции, като по този начин е участвал в 20 от головете на тима си в Бундеслигата. От топ 5 първенствата към момента само Чиро Имобиле от Лацио е с повече - принос за 22 попадения.

Вернер вкара за 1:0 още в 11-ата минута, а в 52-ата удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Шансът на Хофенхайм беше между тези две попадения, когато Андрей Крамарич удари греда след грешка на вратаря Петер Гулачи.

В 83-ата минута Марсел Забитцер отбеляза поредния си гол този сезон, с което Разенбалшпорт дръпна с 3:0.

Днес Гулачи определено не беше във форма и в минута преди края допусна Ермин Бичакчич да върне едно попадение.

Този мач беше специален за треньора на домакините Юлиан Нагелсман, който се изправи срещу отбора, който водеше до миналия сезон и който го направи известен.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга Хофе е на осма позиция.