"Батманите" от Борусия (Дортмунд) скъсаха мрежата на Фортуна (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби с 5:0 гостуващия Фортуна (Дюселдорф) в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” бяха облечени изцяло в черни екипи по случай наближаващата 110-годишнина от създаването на клуба. Само преди няколко сезона Пиер-Емерик Обамеянг се прочу маската на Батман след реализиран гол. Днес играчите на Лусиен Фавър напомниха за това време с изключителни скоростни действия в нападение.

Домакините започнаха силно и създадоха добри възможности за гол още в началото на срещата. Първият шанс дойде в четвъртата минута след добра комбинация между Марко Ройс и Торган Азар. В десетата Ройс шутира от 17 метра и вратарят на гостите изби с мъка над гредата. В 34-ата Ашраф Хакими центрира остро по земя и двама футболисти на домакините се разминаха. В 42-ата вестфалският тим резонно стигна до гол. Лукас Пишчек хитро пусна по земя между двамата централни бранители и, сам срещу вратаря, Ройс отбеляза с насочване в левия ъгъл на стража.
Момчетата на Лусиен Фавър продължиха да играят силно и през втората част. В 51-ата съдията отмени гол на домакините след сигнал от видеопомощниците, които установиха засада. В 58-ата Санчо подаде на Азар отляво, той включи на скорост, стигна до наказателното поле и там шутира по диагонала, разписвайки се с помощта на гредата - 2:0. Пет минути по-късно Санчес и Ройс направиха двойно подаване в наказателното поле и младият англичанин насочи от шест метра в мрежата за 3:0. В 69-ата дортмундци отнеха топката и светкавично развиха атака. Азар напредна отдясно и пусна ниска топка на първата греда за Ройс, който реализира между краката на вратаря - 4:0. В 74-ата Борусия отново включи на свръхзвукова скорост и наказа отбраната тима от Дюселдорф. Ашраф имаше богат избор за подаване и върна назад към Санчо, който насочи в полупразната врата за крайното 5:0.