Тамбов се измъкна от опасната зона (видео)

Новакът Тамбов играе все по-силно и днес записа шестата си победа в РПЛ, благодарение на която напусна зоната на застрашените от изпадане. Момчетата на временния треньор Сергей Парвушин разгромиха с 3:0 Оренбург и вече имат 21 точки, като заемат 10-о място в класирането.

В предишния кръг Тамбов стигна до равенство на терена на Краснодар и показа, че може да е опасен и като гост. Срещу Оренбург отборът игра предпазливо преди почивката, но след нея бързо реши нещата в своя полза.

В 47-ата минута Георгий Мелкадзе стреля по диагонала, топката рикошира в гърба на Урош Радакович и влезе във вратата. Ситуацията беше преразгледана с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше и Тамбов поведе.

Малко по-късно Георгий Зотов фаулира грубо Павел Карасьов, за което получи втори жълт картон и остави Оренбург с човек по-малко.

В 65-ата минута нов рикошет в Радакович помогна на домакините. Ударът бе на Владимир Обухов, а топката отскочи коварно и прехвърли безпомощния Андрей Климович - 2:0. Точка на спора сложи Антон Килин в 82-ата минута след скоростна контра и асистенция на Мелкадзе.

Поражението остави Оренбург на 12-а позиция с 19 точки. Отборът обаче има мач по-малко заради отложения двубой със Сочи.