Слован с Божиков би втория и натрупа преднина от 10 точки

Шампионът на Словакия Слован направи нова важна крачка към титлата. В дербито на 18-ия кръг тимът от Братислава победи с 2:0 гостуващия Дунайска стреда и вече има аванс от 10 точки на върха в класирането. Българският национал Васил Божиков за пореден път изведе Слован с капитанската лента и беше стабилен в изявите си.

Гостите пропуснаха своя шанс в 16-ата минута, когато получиха дузпа, но Ерик Дейвис не успя да я реализира. В 34-ата минута Моха проби отляво и върна към Ибрахим Рабиу, а той от няколко метра откри резултата. Малко след почивката Давид Холман изведе Андраж Шпорар, словенецът финтира вратаря Мартин Йедличка и от малък ъгъл отбеляза.

Слован има 45 точки, а Дунайска стреда остана с 35. Ако спечели гостуването си на Сеница утре, Жилина също ще събере 35 точки.