Нова голяма драма качи ЦСКА 1948 на върха във Втора лига (видео)

След като преди три дни ЦСКА 1948 отстрани драматично с 4:3 Берое за Купата, днес червените спретнаха голов трилър и в първенството. Футболистите на Йордан Юруков надиграха с 3:2 Локомотив (София) в “Надежда”, а победното попадение вкара Валентин Йосков в 89-ата минута.

72 Локомотив (София) - ЦСКА 1948

Преди това Васил Шопов бе извел гостите напред, но с голове на Светослав Диков (41) и Александър Александров (48) столичните железничари осъществиха пълен обрат. Локомотивци имаха още две възможности за трето попадение, но не ги оползотвориха.

В 68-ата минута Янко Сандански изравни, а в 89-ата Йосков вкара за крайното 3:2. Този успех изкачи ЦСКА 1948 на върха във Втора лига, но досегашният лидер Септември има мач по-малко.

Иначе срещата започна с невероятен пропуск на Светослав Диков. Таранът на Локо Сф можеше да открие резултата още преди да са изтекли 60 секунди, но не успя да вкара от 6-7 метра на празна врата.

Така се стигна до 19-ата минута, в която Васил Шопов овладя топката след центриране от корнер и я прати в далечния ъгъл на Василев - 1:0 за ЦСКА 1948.

Гостите създадоха още няколко добри възможности, но не успяха да вкарат второ попадение.

В 41-ата минута Локомотив изравни. Това стори Светослав Диков, който получи извеждащ пас и майсторски пусна топката покрай Наумов.

Втората част започна с натиск на железничарите. Той даде резултат в 48-ата минута, когато Алекандър Александров материализира добра атака отдясно, отбелязвайки атрактивен гол след фалцов шут с левия крак извън наказателното поле.

Локомотив организира още няколко опасни атаки, при една от които техен играч се озова очи в очи с Наумов, но вратарят на гостите спаси.

Постепенно ЦСКА 1948 пренесе играта в половината на домакините и в 68-ата минута Янко Сандански изравни. Халфът засече топката с глава след центриране на Денислав Александров отляво за 2:2.

И когато срещата вървеше към равенство, на сцената се появи резервата Валентин Йосков, който вкара пореден решаващ гол за ЦСКА 1948. Той се възползва от подаване в 89-ата минута и от изключително трудна позиция отбеляза с не много силен, но точен удар в обратния ъгъл на Василев за крайното 3:2.

ЛОКО СФ - ЦСКА 1948 2:3