Челси пострада след треньорската смяна в Евертън (видео)

Временният мениджър на Евертън Дънкан Фъргюсън дебютира с победа, след като "карамелите" надделяха с 3:1 над Челси на "Гудисън Парк". Попадения на Ричарлисон (5') и Доминик Калвърт-Люин (49', 84') сложиха край на серията от три поредни загуби на Евертън. Матео Ковачич (52') се разписа за отбора на Челси, който допусна много грешки в защита, а освен това не успя да реализира положенията, които създаде. С днешния успех Евертън се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 14-и. Челси остава на четвърто място във временното класиране. Отборът на Лампард обаче загуби три от последните си четири мача във Висшата лига.

Франк Лампард заложи на същия състав, който започна при победата над Астън Вила през седмицата. Това означаваше, че Кристиан Пулишич, Мейсън Маунт и Тами Ейбрахам стартираха заедно в предни позиции. Рос Баркли и Жоржиньо останаха на пейката за началото.

Още в петата минута домакините поведоха в резултата. Ричарлисон разтегли атаката към Сидибе, след което продължи движението си без топка и влезе в наказателното поле, където засече с глава центрирането отдясно. Лоша защита от Челси - 1:0.

В 16-ата минута Калвърт-Люин получи в наказателното поле и можеше да удвои, но избърза с удара и Кепа спаси без проблем.
Челси владееше много повече топката, но дълго време не успяваше да създаде нищо интересно в предни позиции. В 27-ата минута Вилиан направи добър пробив по десния фланг и центрира в наказателното поле. Ейбрахам засече с крак от въздуха, но топката премина встрани от далечната греда.
Пет минути след това малко не достигна на Ейбрахам да засече центриране отляво на Маунт. Това бе втора добра възможност за гостите. В 40-ата минута лондончани пропиляха нов чудесен шанс. Пулишич преодоля Сидибе в наказателното поле, след което опита пас към Вилиан, но в последния момент Дин изчисти.
Така, въпреки че владееше топката в 76% от времето и създаде няколко добри възможности, Челси се оттегли на почивка с гол пасив.
В началото на второто полувреме защитата на Челси допусна втора груба грешка. Зума опита изчистване, но Сигурдсон след това се пребори за топката и я върна с глава пред наказателното поле. Зума отново се опита да овладее, но Калвърт-Люин спечели двубоя и прокара топката между краката на Кепа - 2:0.

Само три минути след това Ковачич върна Челси в мача. Дин изчисти центриране на Аспиликуета отляво, но топката стигна до хърватина, който с удар от въздуха намери долния десен ъгъл на вратата на Пикфорд.

В 59-ата минута Уолкот отне от Канте и нахлу на скорост в наказателното поле. Ричарлисон бе в добра позиция, но бившият играч на Арсенал реши да стреля от малък ъгъл и Кепа изби. В 65-ата минута Канте свали добре към Маунт, който обаче стреля много неточно от чудесна позиция.
Десет минути преди края Челси пропусна още две добри възможности. Нов удар на Маунт бе блокиран, а Аспилиуета направи много качествена добавка от малък ъгъл, но Пикфорд се намеси блестящо и изби над напречната греда.
В 84-тата минута гостите отново допуснаха поредица от грешки в дефанзивен план, което донесе трети гол във вратата им. Лош пас на Кепа бе пресечен от Уолкот, който се справи със Зума и намери Калвърт-Люин. Последният чукна с пета към Дейвис, който не успя да нанесе удар, защото Канте му попречи. Топката обаче по щастлив начин стигна до Калвърт-Люин, който отново успя да я промуши между краката на Кепа.
Пулишич пропусна последната възможност за Челси в 89-ата минута.