Оклахома и Минесота играха продължение след драма и кош със сирената

Оклахома Сити спечели драматично срещу Минесота със 139:127 след продължение. Домакините започнаха добре и спечелиха първата четвърт с 30:27, но гостите бяха безапелационни във втората и след 23:31 се оттеглиха с преднина от 53:58. Третата част се превърна както в най-резултатна, така и най-оспорвана между двата тима, които бяха разделени едва от две точки - 41:39 в полза на Оклахома (94:97).

Минесота предвкусваше победата, като водеше с 2 точки в края на редовното време, но кош на Денис Шрьодер със сирената прати мача в продължение. В него домакините от Оклахома не оставиха шанс на своя противник и взеха допълнителните минути с категоричното 18:5 за крайното 139:127.

Крис Пол реализира рекордните си за сезона 30 точки и добави 7 асистенции за успеха на Оклахома, а Стивън Адамс спечели седем борби. За Минесота Джеф Тийг направи много силен мач със своите 32 точки и 9 асистенции.