Бежандолска и Оломуц със загуба за Купата на CEV (снимки)

Българската волейболистка Вероника Бежандолска и нейният УП (Оломуц) започнаха със загуба във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Волейболистките на Оломуц паднаха като гости на италианския Унет и-уърк (Бусто Арсицио) с 0:3 (18:25, 11:25, 20:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран пред около 1400 зрители в зала "Пала Ямамай".

Срещата-реванш между двата тима е на 19 декември (четвъртък) от 19,00 часа българско време в Чехия. Бежандолска и компания трябва да направят истинско чудо и да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна на Бусто Арсицио са им необходими само два гейма, за да се класират напред на 1/8-финалите за Купата на CEV. Там ще ги очаква победителя от двойката между френския АСПТТ (Мюлюз) и полския Девелопрес СкайРес (Жешув).

Вероника Бежандолска игра цял мач за своя отбор и се отчете с едва 2 точки (1 блок). Най-резултатна за Оломуц бе Габриела Орвошова с 12 точки (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака). За тима на Бусто Арсицио пък най-полезни бяха белгийката Брит Херботс (3 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) и Франческа Вилани (3 аса, 50% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане) със 17 и 16 точки за победата.

СНИМКИ: CEV.EU