"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Чикаго ще бленуват плейофи поне още седмица

Чикаго запазиха живи за поне още седмица крехките си плейофни надежди. „Мечките” станаха поредния отбор, подиграл се този сезон с Далас. Победата с 31:24 крие реалната разлика в класите, като резултатът бе фризиран с десет безсмислени точки на гостите в последните пет минути.

Както и преди седмица срещу Бъфало Далас откриха резултата в средата на първата част. Езекил Елиът сложи край на близо деветминутна серия след като гостите поеха началния удар. Но както и преди седмица срещу Бъфало когато „каубоите” прибавиха нещо към актива си, мачът вече бе излязъл от контрол.

Чикаго отбелязаха 24 безответни точки в средните две четвъртини. Мичъл Трубиски (23 от 31 за 244 ярда) подаде два тъчдаун паса към Алън Робинсън II и един към Антъни Милър. Еди Пинейро вкара фийлдгол от 36 ярда, а в последната част Трубиски с 23-ярдов рейд до ендзоната заби последния пирон в ковчега на гостите.

Загубата на Далас (6-7) направи така, че в исторически безобразната НФК Изток вече няма отбор дори с 50% успеваемост. „Каубоите” са начело и ще останат там поне до 15 декември, когато приемат ЛА Ремс.

Чикаго (7-6) пък изплуваха над повърхността за първи път от два месеца насам. „Мечките” са осми в НФК, но поне до следващата неделя, когато гостуват на Грийн Бей, няма да са елиминирани от битката за място в плейофите.