Велков и компания се пребориха за ценна точка

Бившият защитник на Славия Стефан Велков игра цял мач за Ден Бош, който стигна до равенство 2:2 срещу един от фаворитите в Еерсте Дивизие - Де Граафшап. Отборът на българина губеше с 0:2, но показа характер и вече в три поредния двубоя е непобеден.

До почивката голове нямаше, а малко след началото на второто полувреме Ван Миехем откри за гостите. В 53-ата минута Сьонтинес вкара втори гол за Де Граафшап, но Ван Моорсел (55') и Вайсанен (78') донесоха точката на домакините.

В класирането води Камбуур с 42 точки, пред Де Граафшап с 35. Ден Бош е на 12-о място с 22 точки.