Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

ФКСБ настига лидерите

Грандът на румънския футбол ФКСБ победи с 2:0 гостуващия Газ Метан и вече е на 4-о място в класирането на местната Лига 1. Началото на сезона беше кошмарно за тима от Букурещ, който обаче стабилизира представянето си в последните седмици и вече има 33 точки - с пет по-малко от водача ЧФР Клуж.

Божидар Чорбаджийски очаквнао не беше в групата на ФКСБ, а Сержиу Буш водеше атаката на Газ Метан. През второто полувреме в състава на Едуард Йорданеску се появи и Нелуц Рошу.

Домакините бяха по-добрият отбор и силната им игра се отплати след почивката с попадения на Флоринел Коман (66') и Денис Ман (79').

В неделя Астра (Плоещ) на Георги Китанов посреща Университатя (Крайова) на Антони Иванов. Сепси на Стефан Велев и Радослав Иванов ще е домакин на Академия (Клинчени), а Волунтари на Божидар Митрев ще играе срещу Виторул (Констанца).