Айнтрахт и Херта прекъснаха негативните серии (видео)

В първи мач от 14-ия кръг на Бундеслигата Айнтрахт (Франкфурт) и Херта (Берлин) завършиха 2:2. Гостите поведоха с 2:0, но изпуснаха трите точки. Айнтрахт прекъсна серия от три поредни загуби в шампионата, а Херта спечели първа точка след пет последователни поражения.

Айнтрахт нямаше победа в първенството от началото на ноември, когато разгроми с 5:1 Байерн (Мюнхен). Последваха загуби от Фрайбург, Волфсбург и Майнц 05, при които тимът отбеляза само един гол. Херта пък се надяваше да постигне първи успех под ръководството на Юрген Клинсман, след като в миналия кръг отстъпи у дома на Борусия (Дортмунд).

Гостите от Берлин стартираха по-добре и в 13-ата минута Дейви Зелке се озова сам срещу вратаря Фредерик Рьонов, но стреля покрай дясната греда. Десетина минути по-късно Мартин Хинтерегер имаше възможност да зарадва феновете на Айнтрахт, но Томас Крафт показа отличен рефлекс.

В 30-ата минута минута гостите органзиираха хубава атака отляво, Марко Груич подаде на Лукебакио и той провря топката между краката на Рьонов. Айнтрахт веднага тръгна напред. "Орлите" се зарадваха на изравнителен гол на Дайчи Камада в 3-ата минута, но се оказа, че в хода на атаката е имало нарушение срещу футболист на Херта и попадението беше отменено. В края на полувремето Камада поиска дузпа, но реферът Кристиан Дингерт отново отсъди в ущърб на Айнтрахт.

През втората част домакините се стараха много и създадоха доста положения пред вратата на Херта. В 63-ата минута обаче отбраната на "орлите" сгреши при едно центриране и тимът допусна втори гол. Топката беше пратен в мрежата от Груич, а арбитърът отново прибегна до помощта на ВАР, но системата показа, че засада няма и попадението беше зачетено.

Само две минути след това Мартин Хинтерегер върна надеждите на Айнтрахт с петия си гол през сезона. Австриецът се разписа с глава за 1:2. В 70-ата минута вратарят на Херта Томас Крафт доста наивно позволи топката да се озове във вратата му, но имаше късмет, че Гонсало Пасиенсия леко го докосна в гърба и Дингерт маркира нарушение.

В 84-ата минута Крафт спаси удар на Филип Костич, а в 86-ата натискът на Айнтрахт най-после даде резултат, След центрира от корнер топката беше отклонена към непокрития Роде и той не сбърка - 2:2.

Айнтрахт изпълни цели 16 корнера срещу само един в полза на Херта, който след почивката изпадна в глуха защита. И двата тима прекъснаха серията си от загуби, но остават в долната половина на таблицата.