България с първа победа на Световното по хокей на лед за жени

България надделя над Литва с 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) и постигна първа победа в дивизия 3 на Световното първенство по хокей на лед за жени в София.

Момичетата на Красимир Монов имаха превъзходство в срещата от втория кръг на надпреварата в Зимния дворец и заслужено спечелиха.

Анастасия Серсионова даде аванс на литовките в 28:21 минута на мача, но три минути и половина по-късно Тина Лисичкова изравни.

Лисичкова донесе победата с втория си гол в мача 3:17 минути преди края.

Българките можеха да запишат и по-убедителен успех, но вратарката на съперника Емили Симонсен направи впечатляващите 43 спасявания.

В следващия си мач възпитаничките на Монов срещат Румъния, който е лидер в класирането с 5 точки.

Литва, Белгия, България и Южна Африка имат по 3 точки, а Хонконг е последен с 1 точка.
Снимка: Бончук Андонов