Нов провал за Арсенал и първа домакинска загуба

Арсенал продължава да разочарова с представянето си дори и след треньорската смяна. Тази вечер лондончани допуснаха първата си домакинска загуба за сезона и то срещу непретенциозния тим на Брайтън. "Чайките" се представиха доста силно на "Емиратс" и особено през първото полувреме тотално надиграха домакините. В крайна сметка играчите на Греъм Потър заслужено си тръгнаха с трите точки след попадения на Адам Уебстър в 36-ата и Неал Мопе в 80-ата минута. Голът за домакините реализира Александре Лаказет в 50-ата минута.

Лаказет започна на върха на атаката на "Топчиите" в този мач. Той имаше подкрепата от Пиер-Емерик Обамеянг, Джо Уилок и Месут Йозил в предни позиции.

За Брайтън пък триото в атака бе съставено от Неал Мопе, Паскал Грос и Аарън-Антъни Конъли. В средата на терена действаха Дейви Прьопер и Аарън Муй.

Арсенал можеше пръв да открие резултата в 11-ата минута, когато Лаказет бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но не успя да предодолее вратаря, а освен това се оказа, че е имало и засада в хода на атаката.

В 18-ата минута обаче и гостите показаха зъби. Аарън Конъли стреля в очертанията на вратата, но Бернд Лено бе заел добра позиция и без проблем улови.

В 21-ата минута Ектор Белерин задържа Конъли на границата на пеналта. Играчите на Брайтън поискаха дузпа, но съдията даде фаул, а Муй изпълни лошо наказателния удар и шутира в стената.

В 24-ата минута Адам Уебстър стреля с глава след корнер, но отново Лено нямаше проблем да укроти топката в обятията си.

Събитията продължиха да се развиват пред вратата на домакините и в 26-ата минута Мопе опита изстрел от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата, а Конъли също не успя да засече кълбото отблизо.

В 33-ата минута отново Неал Мопе пробва бдителността на Лено с далечен удар по земя и този път германецът трябваше да се намесва решително. Вратарят показа блестящ рефлекс и минута по-късно след шут на Прьопер.

Превъзходството на гостите бе материализирано в 36-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер се стигна до разбъркване пред вратата и Уебстър успя да отправи точен изстрел отблизо за 0:1.

Арсенал реагира и в 41-ата минута бе близо до изравняване. Обамеянг финтира защитник отдясно и сложи топката на главана на Уилок, който стреля отблизо, но вратярат Матю Райън с блестяща намеса спаси.

В 45-ата минута Лаказет опита да си изпроси дузпа, но реферът бе категоричен, че такава няма и даде знак играта да продължи.

В началото на втората част обаче резултатът бе изравнен. При едно центриране от корнер Лаказет игра с глава на първата греда и успя да насочи кълбото във вратата за 1:1.

В 61-ата минута обаче Лено отново трябваше да се намесва решително, след като Мопе бе изпуснат от защитата и опита да стреля отблизо, но германецът се хвърли самопоржертвователно и блокира удара му.

В 64-ата минута Давид Луис отбеляза гол за Арсенал, но след намесата на ВАР ясно се видя, че защитникът е в засада при паса към него.

В 70-ата минута Йозил отправи опасен, но неточен изстрел.

В 80-ата минута обаче гостите отново излязоха напред в резултата. Муй центрира за Мопе, който с глава стреля във вратата за 1:2.

В 83-ата минута Никола Пепе напредна и шутира към вратата на Мат Райън, но без да затрудни вратаря. Четири минути по-късно стражът трябваше да показва рефлекс след страхотен изстрел с глава на Габриел Мартинели, но отново бе безупречен.

В 90-ата минута Пепе не бе далеч от гола след изстрел от фаул, но топката тупна на сантиметри от гредата.

В крайна сметка обаче гостите си поздравиха с успеха. Така Арсенал е в серия от 7 поредни мача без победа в Премиър лийг и общо 9 срещи във всички турнири. "Топчиите" остават на 10-ата позиция с 19 точки. Брайтън пък спря серията си от три поредни загуби и с 18 точки излезе на 13-ото място.