Тунчев: Митко е лидерът, той дава тон за песен

Помощник-треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев обясни защо смърфовете толкова трудно успяха да елиминират втородивизионния Литекс в 1/8-финален мач за Купата. Пловдивчани спечелиха с 2:1 след обрат и гол в заключителните минути на мача.

“До голяма степен пропуските през първото полувреме натежаха. Второто излязохме малко сковани, защото на всяка цена трябваше да отбележим гол. Литекс вкара при една от малкото си атаки, но ние се вдигнахме и победихме. Натрупа се умора. Леко поспестихме и сили. Литекс е от второто ниво, но стоя много добре на терена.

С това разполагаме в момента и трима-четирима футболисти, които постоянно влизат. Митко е лидерът на отбора. Той дава тон за песен. Когато играта му върви, нещата се получават.

От доста време не е било толкова интересно - почти всички водещи отбори продължават напред. Пожелавам си да сме домакини в следващия кръг”, каза Тунчев след срещата.