Огромен късмет прати ЦСКА-София на 1/4-финал за Купата (видео)

ЦСКА-София спечели изключително трудно с 1:0 гостуването си на Арда в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България и стана седмият тим, класирал се за следващия етап на надпреварата.

Единственото попадение вкара Али Соу още във втората минута след груба грешка на Зоран Гаич, който опита да върне с глава към своя вратар, но изведе нападателя на червените сам срещу вратаря и той се възползва от подаръка.

99 Арда - ЦСКА-София 0:1

След гола Арда взе инициативата и тотално надигра своя съперник. Домакините на два пъти пронизаха мрежата на гостите, но и двете попадения бяха отменени поради засади. Второто от тях падна в 94-ата минута, когато Осман изведе Георгиев и той вкара на празна врата, но реферът вдигна флага. От ТВ повторенията се видя, че ако е имало засада, тя е с не повече от десетина сантиметра, което в крайна сметка се оказа достатъчно ЦСКА-София да задържи крехкия си аванс.

По това време двата отбора вече играеха с по десет човека, тъй като в 66-ата минута реферът Ивайло Стоянов изгони Илиас Хасани и Али Соу.

Веднъж и гредата помогна на ЦСКА-София след шут на Зоран Гаич в 47-ата минута.

След дълго отсъствие сред 11-те на червените попадна хълфът Кристиян Малинов, който бе предпочетен пред Рубен Пинто. На пейката остана и Отабор, а неговото място започна Жеферсон.

Наставникът на домакините Стамен Белчев пък предпочете да не използва типичен централен нападател в отсъствието на контузените Василев и Илиша Сам. Атаката цял мач води Спас Делев, подпомаган от Коконов и Георгиев.

Домакините започнаха по-настървено срещата и опитаха да наложат някакъв натиск, но още преди да са изтекли и две минути червените откриха резултата след груба грешка на Зоран Гаич. Централният защитник опита да върне с глава към Караджов изритана от Албентоса топка, но го направи така, че изведе Али Соу сам срещу вратаря. Таранът на ЦСКА-София се възползва от подаръка, преодоля стража на Арда и вкара в празната врата за 1:0.

Домакините можеха да изравнят в 10-ата минута, когато Коконов стреля опасно от 16 метра, но Бусато плонжира и изби в корнер.

Само 120 секунди по-късно Александър Георгиев простреля Бусато след центриране отдясно, но попадението правилно бе отменено поради засада. В 16-ата минута Георгиев отново се озова на стрелкова позиция, но ударът му с глава излезе в аут.

В 29-ата минута гостите организираха една от малкото си добри атаки през целия мач. Малинов намери Евандро отдясно в наказателното поле, бразилецът му върна топката, халфът шутира от 7-8 метра, но в аут.

До края на полувремето Арда притискаше своя противник и мачът се играеше почти изцяло в половината на червените. Тимът от Кърджали изгради няколко добри атаки, но те рядко завършваха с опасен удар по посака на червената врата. Една от тях бе в заключителните секунди на първата част, когато атака отляво завърши с центриране по земя, Бусато изпусна топката, но извади късмет, че тя не попадна в краката на играч в синьо, което щеше да е сигурен гол.

След почивката Арда стана още по-настоятелен и за разлика от първото полувреме имаше и няколко добри възможности за гол.

В 47-ата минута ЦСКА-София извади голям късмет, че не допусна изравняване. Коконов прескочи топката след центриране отдясно по земя, тя попадна в непокрития Гаич, който шутира фронтално от 6-7 метра, но в лявата греда.

В 66-ата минута двата отбора останаха с по десет човека. Реферът Ивайло Стоянов показа директен червен картон на Али Соу, твърдейки, че нападателят е ударил Илиас Хасани. Защитникът на Арда пък получи втори жълт картон и той напусна игра. Играчите на тима от Кърджали наобградиха съдията, претендирайки, че техният съотборник не е извършил нищо нередно в тази ситуация.

В 74-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Албентоса при центриране отдясно, но реферът посочи корнер. Това вбеси играчите на Арда, които започнаха спор с рефера и той декорира в жълто Георгиев и резервата Крумов.

Две минути по-късно Георгиев стреля с глава от удобна позиция, но право в ръцете на Бусато. Последва удар с глава и на Кръстев, профучал покрай вратата.

Към края на двубоя Арда се хвърли в неспирни атаки и червената отбрана изпитваше все по-големи затруднения да спре набезите на сините. Въпреки това играчите на гостите можеха да убият интригата в 92-ата минута, когато Тони Уот се откъсна сам срещу Караджов и шутира, но стражът на кърджалийци изби в корнер.

Този пропуск можеше да струва скъпо на гостите. В 94-ата минута Арда организира убийствена контраатака, резервата Осман преодоля 50 метра с топка в крака и пусна отлично към Александър Георгиев, който вкара в празната врата.

Страничният рефер попари радостта на домакините, вдигайки флага за засада, а секунди след това дойде и съдйиският сигнал за край на срещата, в която Арда надигра ЦСКА-София, но пък и с голяма доза късмет червените се оказаха краен победител.

АРДА - ЦСКА-СОФИЯ 0:1