Митко Илиев съкруши Литекс и прати Локо (Пловдив) на четвъртфинал след обрат (видео+снимки)

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание на надпреварата, след като обърна до 2:1 Литекс в предишната фаза на турнира. “Смърфовете” не показаха познатото ниво от голяма част от есенния полусезон, но благодарение на два късни гола на Димитър Илиев успяха да стигнат до победата. Преди това Иван Митрев бе дал преднина на гостите с единствената опасна ситуация за гостите.

64 Локомотив (Пловдив) - Литекс

Домакините заложиха на вратата на Илко Пиргов, а пред него Милош Петрович, Диниш Алмейда и Йосип Томашевич. В халфовата линия бяха Уирис Густаво, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен и Димитър Илиев. В атака действаха Ален Ожболт и Анте Аралица.

През първата част домакините имаха териториално предимство, но така и не успя да създаде някакво много чисто положение пред вратата на съперника. Единствено Карагарен и Аралица пробваха да застрашат Петров, но това не доведе до успех.

Втората част започна горе-долу по същия начин, както и първата, като постепенно домакините започваха да стават нервни от факта, че не намират път към вратата на съперника. Така се стигна до 65-ата минута, когато "оранжевите" откриха резултата. Митрев се пребори с Петрович и Алмейда в наказателното поле и след това с техничен удар преодоля Пиргов.

В 74-ата минута обаче домакините изравниха. Карагарен проби по десния фланг и центрира към наказателното поле. Там Илиев овладя топката и успя да я прати в мрежата на Литекс за 1:1.

Срещата вървеше към продължения, след като гостите се бранеха умело и не се виждаше как ще се стигне до попадение във вратата им. В 86-ата минута обаче вратарят на ловчанлии сбърка фатално и това донесе победата на Локо. При едно центриране на Георги Илиев стражът Петров излезе извън рамката на вратата си, но не успя да хване топката и тя попадна у Карагарен, който с глава продължи към Илиев, а той на празна врата нямаше как да не вкара.

Така Локомотив продължава защитата на купата и очаква съперника си в следващата фаза. Жребият за четвъртфиналите е във вторник 10 декември.