ПСЖ си свърши работата срещу Нант

Шампионът Пари Сен Жермен продължава уверено да върви към защитата на трофея си в Лига 1. Тази вечер столичани победиха с 2:0 Нант в сблъсъка от междинния 16-и кръг. Килиан Мбапе в 52-ата и Неймар от дузпа в 85-ата минута решиха спора в полза на домакините на "Парк де Пренс".

Домакините имаха първата добра възможност в мача. В 28-ата минута Килиан Мбапе отправи опасен изстрел, който профуча над вратата. В ответната атака обаче и Нант имаше добра възможност, като Людовик Блас шутира и Кейлор Навас трябваше да се намесва решително.

Натискът на ПСЖ продължи и в 41-ата минута Неймар вкара красив гол с удар извън наказателното поле, но след намесата на ВАР той не бе зачетен зарадинарушение в хода на атката.

В 45-ата минута Неймар имаше нов шанс да се разпише сам срещу вратаря, но изстрелът му бе отразен от Албан Лафон.

В началото на втората част парижани все пак материализираха превъзходството си. Анхел ди Мария подаде за Мбапе в наказателното поле, а той с пета елегантно реализира за 1:0.

В 84-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза, за нарушение на вратаря Лафон срещу Неймар. Бразилецът изпълни наказателния удар, но реферът го накара да повтори изпълнението, тъй като се спря непозволено при първия удар. Неймар обаче вкара и при втория опит и оформи крайното 2:0.

С този успех ПСЖ отново си върна преднината от 5 точки на върха на класирането пред преследвача Олимпик Марсилия. Парижани имат 36 точки и мач по-малко от своя съперник. Нант пък падна до 9-ата позиция с 23 точки.