Волейболистките на Левски тръгнаха със загуба в Чалъндж къп

Волейболистките на Левски започнаха със загуба участието си в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. "Сините" отстъпиха като гости на швейцарския вицешампион Пфефинген (Аеш) с 1:3 (21:25, 21:25, 28:26, 15:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Льохренакер".

Срещата-реванш между двата тима е на 19 декември (четвъртък) от 17,00 часа в зала "Христо Ботев" в София. Левски ще трябва да спечели поне с 3:0 или 3:1, за да стигне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна швейцарският отбор се нуждае само от 2 гейма, за да продължи напред към 1/8-финалите на Чалъндж къп. Там ще го очаква победителя от двойката между германския Лейдис ин Блек (Аахен) и шведския Енгелхолм.

Над всички за Левски бе Моника Кръстева със страхотните 23 точки (1 блок и 46% ефективност в атака), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успех. За домакините от Аеш Дора Гроцер също реализира 23 точки (6 аса!, 1 блок, 35% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане), а Тейлър Фрикано добави още 20 точки (1 блок, 2 аса и 41% ефективност в атака) за победата.

ПФЕФИНГЕН (АЕШ, ШВЕЙЦАРИЯ) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (25:21, 25:21, 26:28, 25:15)
ПФЕФИНГЕН: Мегън Сир 3, Тейлър Фрикано 20, Дора Гроцер 23. Моника Хъртианска 1, Мадлайна Матер 12, Джазмин Уайт 6 - Ан Сайта-либеро (Анналеа Медер, Ливиа Зауг 2, Луиза Ширмер 3, Ливиа Саладин-либеро)
Старши треньор: АНДРЕАС ФОЛМЕР
ЛЕВСКИ: Гергана Георгиева 1, Моника Кръстева 23, Вангелия Рачковска 9, Елена Бечева 7, Деница Димитрова 2, Анелия Джондрова 2 - Галина Карабашева-либеро (Кристиана Петрова 3, Мария Йорданова, Мария-Катерина Петкова, Гергана Бечева)
Старши треньор: КРИСТИАН МИХАЙЛОВ.