Монпелие изпусна победата срещу Дижон

Отборите на Дижон и Монпелие не излъчиха победител в срещата помежду си от 16-ия кръг в Лига 1. Двубоят завърши 2:2, като гостите повече могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки.

Срещата не тръгна добре за гостите. Още във 2-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Жуниор Самбия действа неразчетено и си отбеляза автогол.

След това обаче за по-малко от половин час Монпелие направи пълен обрат. В 15-ата минута Флориан Моле стреля от фаул и след рикошет в стената топката се озова в мрежата за 1:1.

В 29-ата минута Тежи Савание бе оставен да стреля от около 25 метра и с красив удар направи резултата 1:2.

В 73-ата минута обаче Дижон се добра до равенството. При едно центриране от корнер Стефи Мавидиди бе най-съобразителен и насочи топката през купа от играчи във вратата за крайното 2:2.

Това реми бе ценно за домакините в битката за оцеляване, като Дижон се изкачи до 16-ото място с 16 точки. Монпелие пък пропусна да се доближи до топ 3, като заема 6-ото място с 24 точки.