Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ман Юнайтед вгорчи завръщането на Моуриньо на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и победи Тотнъм с 2:1 при завръщането на Жозе Моуриньо на "Олд Трафорд". Преди около година португалецът бе уволнен от "червените дяволи", а днес също напусна този стадион с неприятно усещането.

Над всички в срещата бе Маркъс Рашфорд, който реализира и двата гола за домакините. Английският национал откри резултата в шестата минута, а в началото на второто полувреме направи 2:1 от дузпа. Тимът на Оле Гунар Солскяер пропусна няколко възможности през първата част и това позволи на съперника да изравни след блестящо изпълнение на Деле Али в 39-ата минута.

В играта на Юнайтед се забелязва прогрес последните седмици. Въпреки разочароващите резултати от началото на сезона, днешният успех изкачи тима на шесто място в класирането. Тотнъм има една точка по-малко и е две места под "червените дяволи".

Отборът на Солскяер продължи и с отличното си представяне срещу водещите отбори в Англия, като няма загуба в дерби този сезон. Той победи Челси, Лестър и сега Тотнъм и направи равенства с Ливърпул и Арсенал, а в събота му предстои градското дерби с Манчестър Сити.

Жозе Моуриньо бе посрещнат с аплодисменти, но неговият тим не започна уверено. Домакините бяха по-агресивни в първите минути и повече владееха топката. Така се стигна до шестата минута, когато Рашфорд получи топката отляво и стреля от дистанция. Вратарят на гостите Пауло Гасанига не се намеси убедително, топката се удари в гредата и влетя в мрежата.

Тотнъм се опита да реагира на ранния гол и изнесе играта в половината на съперника. При една ситуация Моуриньо стана жертва на интензивната битка на терена. Уинкс спря Даниел Джеймс с нарушение, играчът на Ман Юнайтед удари  мениджъра при падането си. Моуриньо се хвана за крака, а Джеймс остана да лежи на земята, но и двамата се разминаха с контузия.

Добрият период за гостите бе доста кратък и бе последван от силни минути за "червените дяволи". Те натиснаха съперника и създадоха няколко възможности да удвоят преднината си. Маркъс Грийнууд стреля от отлична позиция, но прати топката в краката на Гасанига. Секунди по-късно Рашфорд разтресе горната греда с мощен удар. Английският национал бе постоянна заплаха за "шпорите". Следващият му изстрел също не беше далеч от целта, но този път вратарят на лондончани го отрази.

Превъзходството на Юнайтед бе сериозно и Лингард също се размина с попадение. Домакините обаче така и не стигнаха до второ попадение, а тези пропуски бяха наказани. Тотнъм се съвзе към края на полувремето и направи 2-3 добри атаки. В 39-ата минута Деле Али изравни резултата след великолепно изпълнение. Той финтира двама играчи на съперника с фантастично овладяване на топката и след това я прати покрай Де Хеа. За Али това е четвърти гол в последните три мача. Английският национал изглежда преобразен, откакто Моуриньо застана начело на клуба.

Второто полувреме започна отлично за “червените дяволи”. Рашфорд нахлу в наказателното поле и бе спънат от Сисоко. Потърпевшият застана зад бялата точка и направи резултата 2:1 от отсъдената дузпа. На фона на поредицата пропуснати дузпи последните седмици изпълнението на Маркъс бе уверено и той прати вратаря в другия ъгъл. За него това е девети гол в първенството през този сезон, а най-доброто му постижение е 10 от миналия.

Тимът на Моуриньо имаше възможност бързо да отговори. Моура открадна топката от Йънг и центрира към далечната греда, където Сон успя да овладее. Южнокореецът обаче много се забави с удара и бе блокиран от Фред. Тази ситуация бе изключение, тъй като Юнайтед контролираше събитията на терена. Вратарят на гостите трябваше да се намесва в 68-ата минута след прекрасен удар на Джеймс.

В последната част на двубоя Тотнъм опита да натисне, но не го направи особено успешно. Гостите стигнаха до удари на Орие, Ндомбеле и Али в самия край, но те не бяха сериозна опасност за Де Хеа.

МАН ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 2:1
0:1 - Рашфорд (6)
1:1 - Деле Али (39)
2:1 - Рашфорд (49-д)