Лудогорец не се затрудни със Септември и вече е на четвъртфинал (видео+снимки)

Шампионът Лудогорец се класира без проблеми за четвъртфиналите на Купата на България. “Орлите” победиха с 3:0 като гост лидера във Втора лига Септември. Тимът от Разград стигна до успеха с попадения на Козмин Моци, Якуб Шверчок и Мавис Чибота от дузпа.

53 Септември - Лудогорец

Домакините опитаха да се противопоставят на съперника, но разликата в класите бе твърде голяма дори и при факта, че част от титулярите на Лудогорец получиха почивка от наставника Станислав Генчев. Септември имаше няколко положения за попадение, но успя да стигне само до две греди.

Срещата на стадиона в квартал “Драгалевци” бе трети мач от тази фаза на надпреварата, след като вчера ЦСКА 1948 отстрани Берое, а Ботев (Пловдив) се справи със Славия.

Наставникът на "орлите" Станислав Генчев се завръща към схема 4-2-3-1, след като при равенството 0:0 срещу ЦСКА-София използва тактика с трима централни защитници. На вратата застава Ренан, а в защита пред него Сисиньо, Георги Терзиев, Козмин Моци и Станислав Манолев. В халфовата линия са Стефан Баджи и Светослав Дяков. Малко по-напред ще действа Дан Битон, а по двете крила - Мавис Чибота и Димо Бакалов. Атаката ще бъде водена от Якуб Шерчок.

Домакините залагат на вратата Валентин Галев и след това в отбрана Александър Башлиев, Стилиян Николов, Мариан Иванов и Юлиан Попев. В халфовата линия Стефан Гаврилов и Иван Стоянов, а като плеймейкър Борис Галчев. По двете кирла ще се подвизават Спас Георгиев и Георги Русев, а на върха на атаката е Владимир Николов.

Резултатът бе открит от гостите в десетата минута. Тогава капитанът Дяков центрира към наказателното поле, където Моци засече топката във вратата за 1:0 в полза на Лудогорец.

Девет минути по-късно резултатът вече бе удвоен. Русев се подхлъзна и подари топката на Баджи, който без да се бави намери Шверчок на чиста позиция и полякът направи 2:0.

В 38-ата минута домакините можеха да върнат едно попадение, но далечен удар на Георгиев събори снега от вратата на Ренан, нацелвайки страничния стълб.

В 54-ата минута Септември удари още една греда. Младият Николов не успя да насочи топката във вратата от два метра и ударът му срещна страничния стълб до Ренан, за да излезе в аут след това.

Две минути по-късно гостите стигнаха до трето попадение. Сисиньо беше настъпен в наказателното поле от Попев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Чибота и хладнокръвно покачи на 3:0.

До края на срещата Лудогорец можеше да отбележи още поне един гол, но пропуски направиха Шверчок на два пъти и Дан Битон. Така или иначе общата картина на срещата не се промени и "орлите" стигнаха до комфортна победа в мразовития декемврийски ден.

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3