Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

50 точки на Хардън не стигнаха на Хюстън срещу Спърс

Джеймс Хардън отбеляза 50 точки но и това не бе достатъчно на Хюстън за победа при гостуването на Сан Антонио. Спърс взеха осмата си победа от началото на сезона - 135:133 срещу тексаските си съседи, като това се случи след две продължения.

Лони Уокър бе най-резултатен за победителите с рекордните в професионалната си кариера 28 точки (19 в последната част), Брин Форбс вкара 25 точки, а ДеМар ДеРоузън добави 23 и 9 асистенции за домакините. Руди Гей с 14 и Дерик Уайт с 12 бяха другите двама баскетболисти на Грег Попович, които приключиха с двуцифрени точкови показатели.

"Шпорите" наваксаха изоставане от 22 точки, за да пратят срещата в продължение и след това да стигнат до триумф.

Хардън от своя страна стига до поне 50 точки за трети път от началото на сезон 2019/2020, но в предходните два случая Рокетс побеждаваха. Гардът добави 9 борби, 6 асистенции и 4 отнети топки, но пропусна 27 шута от игра, включително 16 от зоната за три точки. Брадата обаче бе перфектен с 24/24 от наказателната линия. Клинт Капела отново бе впечатляващ - 22 точки и 21 борби, а Ръсел Уестбрук и Остин Ривърс останаха с по 19 точки, като Уестбрук добави 10 борби и 10 асистенции за четвъртия си “трипъл-дабъл” през сезона. Ръс обаче също не бе ефективен в стрелбата от игар със 7/30 (1/6 от тройката).