Ботев (Луковит) изненада и изхвърли Пирин от Купата на България

Волейболният отбор на Ботев (Луковит) сътвори изненадата на деня в 3-ия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. Представителите на Висшата лига се наложиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:16, 15:25, 25:20, 25:17) и се класираха за финалите на Купата.

Играчите на Пламен Тодоров доминираха в първи гейм изцяло и без проблем го затвориха след 25:16. Във втората част ролите се размениха и Пирин успя да изравни резултата след 25:15. В третия гейм разложани имаха известна преднина, но домакините се опълчиха и оставиха интригата жива. В ключовите моменти волейболистите на Ботев поеха инициативата и отново излязоха напред след 25:20.

Четвъртата част стартира равностойно, но след 7-ата точка започна победният ритъм на домакините, които постепенно набраха инерция и оставиха Пирин зад себе сии. Изненадата бе факт след почти два часа игра - 25:17 и 3:1 за Ботев (Луковит).

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:16, 15:25, 25:20, 25:17)
БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков, Мирослав Братанов, Цветослав Цаков, Борис Борисов, Пламен Тодоров - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
ПИРИН: Николай Манчев, Йордан Желязков, Петър Петров, Тодор Димитров, Костадин Гаджанов, Георги Чалъков - Христо Колев-либеро (Любослав Телкийски, Виктор Копанаров, Мартин Юруков)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.