Фиорентина и Дженоа живнаха с победи за Купата на Италия (видео)

С два гола на Марко Бенаси Фиорентина победи с 2:0 Читадела и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Италия. След трите поредни загуби в Серия "А" и засилващите се слухове за уволнение на старши треньора Винченцо Монтела, "виолетовите" не можеха да си позволят нов провал. Те играха с човек по-малко повече от час заради червен картон на десния бек Лоренцо Венути, но въпреки това стигнаха до успеха.

Капитанът Бенаси откри резултата в 21-ата минута - малко преди изгонването на Венути. В началото на второто полувреме след асистенция на Рашид Гезал Бенаси се разписа отново и успокои феновете на "Артемио Франки".
Напред продължава и друг тим, който страда в Серия "А" - Дженоа. "Грифоните" направиха обрат срещу втородивизионния Асколи и се наложиха с 3:2. "Луиджи Ферарис" беше празен, а домакините поведоха с попадение на Андреас Пинамонти (14'), но след почивката Джакомо Берета изравни, а Доменико Кришито си вкара автогол. Ветеранът се реваншира много бързо и вкара за 2:2 в 72-ата минута, а в 79-ата отново Пиамонти беше точен, носейки победата на Дженоа.

В следващия кръг отборът на Тиаго Мота ще играе срещу Торино, Фиорентина ще се изправи срещу Аталанта, а Кремонезе, който елиминира Емполи след победа с 1:0, ще има за съперник Лацио.